top of page

TOPRAĞIN İHTİYACI OLAN HER ŞEY BURADA

Niçin Enzim ?

“Bitki yaşamının bilinen en basit dökümü Işık enerjisi+CO2+H2O -----Şeker+O2"Bu formüle göre bitkiler karbondioksit ve su moleküllerini tüketip onları şeker moleküllerine dönüştürürler. Oksijen burada bir atık olarak çıkartılır. Şeker bitki içerisinde, bitki maddesi yapmak için yanabilir enerji kaynağı olarak kullanılır.​

soybean-growth-farm-with-blue-sky-background-agriculture-plant-seeding-growing-step-concep

   Bitki Besleme &
 Koruma Bİr Arada

HANGİ ENZİME İHTİYACIN VAR ?

indir kopya.JPG

Likit Gübreler

Toz Damlama Gübreleri

Özel Nitelikli Gübreler

close-up-woman-taking-care-her-garden-min.jpg

Bitki Gübreleme

Dünya üzerindeki her toprak, her bitkinin yetiştirilebilmesi için elverişli değildir. Fakat artan nüfus yoğunluğu ve ülkeler arasındaki ithalat ve ihracat işleri her ülkeyi her bitkiden yetiştirmeye yönlendirmiştir. Günümüzde ilerleyen tarım hareketlerinin başlıca adımı gübreleme olmuş ve bu sayede ülkeler, tarıma elverişli olmayan topraklarında bile üretim yapmaya başlamışlardır.

Bitkinin topraktan alamadığı vitamin ve minerallerin dışarıdan etki ile ona verilmesi gerekir. Bunun en iyi yolu da bitkinin tohumu ekilmeden ve ekildikten sonra toprağa çeşitli eklemelerin yapılmasıdır.

Bitki Gübrelemenin Önemi

Bitki gübrelemenin önemi hem bitkinin kendisi hem de ondan beslenen canlılar için oldukça fazladır. Bir bitki ne kadar gelişmiş ve yetişmiş olursa o kadar tüketilmekte ya da satılması tercih edilmektedir. Bu sebeple çiftçiler, gübreleme konusunda oldukça hassastırlar.

Öte yandan gübreleme işleminin iki önemli önemi vardır:

  • Toprak örneklerinde rastlanmayan vitamin-mineral eksikliklerini kapatarak toprağı ekime/dikime elverişli hale getirmek.

  • Çok ekim/dikimden kaynaklanan verimsizliği gidererek toprağa tekrar verim kazandırmak.

KAPINIZA TESLİM 

female-is-picking-strawberries-greenhouse-min.jpg
female-wearing-overalls-collecting-grapes-vineyard-min-min.jpg

TOPRAĞIN
EN VERİMLİ HALİ 

bottom of page